O nas

Króluj nam Chryste!

W niedzielę 22 listopada o godz. 15.00 nasz Dekanat Malbork I powitał Symbole Światowych dni Młodzieży: Krzyż Roku Świętego (Krzyż Młodych) i kopię Ikony Matki Bożej Wybawicielki Ludu Rzymskiego.

Deszczowa aura nie pozwoliła na procesyjne przeniesienie symboli spod Starostwa Powiatowego jak wstępnie planowano. Symbole dotarły z parafii w Mątowach Wielkich wprost do kościoła pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy przy ulicy Słowackiego a powitał je Dziekan Arkadiusz Śnigier.

Po uroczystym przeniesieniu przed ołtarz, nastąpił czas Adoracji Krzyża oraz modlitw i rozważań młodzieży przy oprawie muzycznej Zespołu Szkół Katolickich im. Św. Jana Pawła II w Malborku. 

Przed pożegnaniem i przekazaniem symboli do Dekanatu Sztumskiego, o godzinie 18.00. została odprawiona Msza Św., którą celebrował nasz Biskup Jacek Jezierski. Na koniec Dziekan zawierzył młodzież parafii i dekanatu Matce Bożej Wybawicielce Ludu Rzymskiego. 

Fotorelacja z uroczystości wkrótce.

  

Witamy 29 października 2015 roku na naszej nowej parafialnej witrynie internetowej!

Mamy nadzieję, że obecna forma prezentacji treści związanych z naszym zgromadzeniem księży Orionistów oraz Parafią pw. św. Jana Chrzciciela w Malborku, przypadnie Wam - Parafianom - do gustu.

Idąc z duchem czasu chcemy udoskonalić wirtualną formę komunikacji z wiernymi i zamierzamy aktywnie działać w tym zakresie. Nie zapominajmy jednak o bezpośrednim kontakcie z Bogiem w naszej Świątyni, przynajmniej podczas niedzielnej Eucharystii.

Od roku 2015 opieki nad stroną podjęli się nasi parafianie. Naszym zamiarem jest systematycznie ją aktualizować. Zapraszamy do lektury i oglądania a także do przesyłania ewentualnych uwag na adres e-mail: , za które z góry dziękujemy.

Podziękowania kierujemy do P. Andrzeja Gilewskiego, który wyraził zgodę na wykorzystanie zdjęcia wnętrza kościoła w głównym banerze strony. Fotografia znajduje się na stronie starymalbork.pl

Szczęść Boże!

  • https://www.facebook.com/zpasjaofficial
    https://www.facebook.com/zpasjaofficial